Четвер, 28.03.2024, 11.49.02
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість

 Олешківський дитячий будинок-інтернат було відкрито в 1968 році для дітей з наслідками поліомієліту і церебрального паралічу. Нині це єдиний будинок-інтернат на Україні, де утримуються, навчаються та лікуються діти з надзвичайно складними формами інвалідності і різними відхиленнями в психічному та розумовому розвитку.

   У дитячому будинку працює 220 чоловік, а саме: 42 вихователі, 2 логопеди, психолог, 3 інструктори з праці, 14 медичних сестер, 2 лікаря, 106 молодший медичний персонал.

   На сьогодні у дитячому будинку-інтернаті виховується 154 дитини віком від 4 до 18 років. З них 63 дітей зі збереженим інтелектом (І профіль) та 91 дітей з різним ступенем розумової відсталості (4 профіль). Колектив працівників прикладає багато зусиль для забезпечення належного рівня лікування, навчання, виховання, реабілітації дітей, більшість з яких сироти та позбавлені батьківського піклування..

   І профіль (змішаний за статтю) для дітей з фізичними вадами та збереженим інтелектом шкільного та дошкільного віку, для яких самостійне пересування є значно утрудненим або неможливим та які частково себе обслуговують.

  2 профіль (хлопчики) для вихованців з помірною розумовою відсталістю та/або тяжкими розладами психіки, які потребують догляду, навчання та реабілітації, можуть самостійно пересуватися та себе обслуговувати; .

  3І профіль (хлопчики) для вихованців з тяжкою і глибокою розумовою відсталістю та/або стійкими розладами психіки, які потребують догляду, навчання та реабілітації, можуть самостійно пересуватися і частково себе обслуговувати;

4 профіль (змішаний за статтю) для ліжко-хворих різного ступеня розумової відсталості, які страждають важкими порушеннями нижніх та верхніх кінцівок, не можуть самообслуговуватись та самостійно пересуватись.

   Комплектація виховних груп шкільного та дошкільного віку, визначення профілю здійснюється на підставі рекомендації та висновків Херсонської обласної ПМПК. Так для дітей І профілю створені 5 різновікових груп для хлопчиків та дівчаток, у яких виховуються діти за програмою інтенсивної корекції та розвитку. Серед дітей 4 профілю створено 2 виховні групи по 10-12 чоловік, де навчання проходять за програмою 2 профілю (для глибоко розумово відсталих дітей). Діти І профілю навчаються у Олешківський спеціальній загальноосвітній спеціальній школі І-ІІІ рівнів акредитації. Дуже зручно для дітей є те, що класи школи розміщені у тому ж корпусі, де вони проживають. Після закінчення школи випускники Олешківського дитячого будинку-інтернату навчаються в професійно-технічних училищах, технікумах, вищих навчальних закладах.

    Корекційно-виховна робота та соціальна адаптація - лежать в основі виховного процесу. Робота з дітьми ведеться відповідно віку та рівня інтелекту. Основне завдання - навчити дитину інваліда жити зі своїми вадами і бути корисним суспільству, самореалізуватися у подальшому житті. Упродовж перебування у дитячому будинку з дитиною працюють спеціалісти з різних напрямків: вихователі, логопеди, психолог, інструктори ЛФК. З метою розвитку творчих здібностей вихованців обладнані трудові майстерні: «Фантазія» - малювання різними техніками, робота з гіпсом, квілінг; «Повір у себе» - інкрустація соломкою, висипання піском та манкою, робота з природним та бросовим матеріалом; «Природна фантазія» - вирощування та догляд за рослинами. В майстернях з дітьми працюють інструктори з праці. На групах працюють гуртки з малювання, в’язання, музичний гурток та інші. Щорічно роботи вихованців Олешківського дитячого будинку-інтернату представляються на виставках міського, обласного рівнів, Всеукраїнських виставках, а також за кордоном.

   У дитячому будинку-інтернаті велика увага приділяється лікуванню, протезуванню дітей-інвалідів та профілактиці їх захворювань. Тут працюють стоматологічний, масажний, фізіокабінет, зал лікувальної фізкультури, тощо. На 100% вихованці дитячого будинку забезпечені ортопедичним взуттям. Протезування та лікування дітей здійснюється безкоштовно в Харківському НДІ соціального захисту населення України.

    Кожного року діти-інваліди мають можливість оздоровитися на березі Чорного моря, лікувальних озерах та річці Конка. Теплота, увага, створюють атмосферу затишку, родинного тепла.

   Для багатьох вихованців Олешківський дитячий будинок-інтернат - став рідною домівкою Незважаючи на фізичні вади, випускники-інваліди Олешківського дитячого будинку-інтернату ведуть активний пошук нових форм та методів подальшого навчання та працевлаштування. Серед них Бандурко Лариса - голова Новоукраїнського РОСОІУ. Президент БФ "Златопіль." Журавко О.В. – народний депутат Верховної Ради України, голова Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів, голова товариства з обмеженою відповідальністю С І П І. Панасюк Раїса - головний редактор літературно-публіцистичного журналу для молоді із обмеженими фізичними можливостями "Паросток" у м. Вінниця, директор центру реабілітації. Расюк Ігор - викладач Київського державного університету. Це тільки окремі приклади активної життєвої позиції випускників Олешківського дитячого будинку-інтернату