Субота, 20.04.2024, 12.28.01
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість


 

 

 

Євген Ковальчук ..

http://evgenkovalchuk.mow.fm/

 

Євген Ковальчук - випускник нашого будику-інтернату, молодий талановитий поет, патріот своєї держави, який в своїх творах возвеличує нашу рідну Україну. Його вірші зачаровують своєю милозвучністю та змістом, який змусить кожного замислитися над власним життям..

Виталий Пронько

 

http://vitaliypronko.mow.fm/

Страница молодого начинающегося поэта, воспитанника Цюрупинского детского дома-интерната Виталия Пронько, чья поэзия задевает душу. Этот талантливый человек своими стихами открывает нам мир в реальную жизнь, так как обращает внимание на все, что происходит вокруг нас. "Никогда не жалуйтесь на судьбу, просто сами измените ее."


Причастя від Андрія

 

 
У криворізькому Центрі творчості інвалідів громадської організації «Разом» відкрилася виставка творчих робіт Андрія Мастюха, з Цюрупинського інтернату для дітей інвалідів. Родом він з Полтавщини, з села  Машівці. Хлопець родився з патологією верхніх кінцівок (ампутація передпліччя). В пологовому будинку медсестри назвали хлопчика Андрієм
Після Будинку маляти в Кременчуці, Андрій 16 років живе в Цюрупинському інтернаті для дітей інвалідів. Це єдиний в Україні заклад, де навчаються та лікуються діти з надзвичайно складними формами інвалідності. Проте не зважаючи на фізичні вади, вони не втрачають життєвої сили, надії і віри в краще. Вони змагаються з хворобою, з людською байдужістю, самотністю, змагаються з надзвичайною наполегливістю і досягають вершин. 
Коли Світлана Комарова, як представник Фонду Л. Кучми, вперше побачила малюнки Андрія, вона була просто вражена. Вона вирішила будь-що допомогти хлопчині. 
  Він сам навчився вмиватися, чистити зуби, вдягатися, тримати ложку, писати і все це за допомогою ніг, передпліччя і підборіддя. Творчість його різнопланова. Він дуже любить графіку. Потім спробував себе в пастельному живопису, далі були акварелі, масло. 
Олівець з рук не випускає. Ви розумієте - з рук? - він так говорить. 
Андрій своєю "ручкою -культяшечкою" утримує об щоку олівець і малює. В експозиції нашого Центру, представлено біля 60  графічних та живописних робіт серед яких: акварелі, натюрморти, пейзажні куточки рідної природи, портрети друзі, тварин.»
Як зауважив  криворізький художник Микола Рябоконь, - роботи Андрія просто зворушливі, вони бентежать і викликають захоплення особистістю автором. Це велике справа, якщо інвалід займається творчістю, - це  така  для творчої людини. Творчість надає, ще й духовної снаги, впевнений Микола Петрович. Він взагалі побажав автору наполегливою працею, стирати ту умовну межу що розділяє його з високим мистецтвом.  
Відбірний тур Фонду – Андрій пройшов з успіхом. Після Кривого Рогу, роботи Андрія Матюхи, 4 грудня будуть виставлені в Києві. У Фонді «Україна» Леоніда Кучми, де Андрій отримає Грант від Фонду. 
Є у Світлани Михайлівни  мрія привезти Андрія і познайомити з керівництвом факультету мистецтв КДПУ, щоб фахівці оцінили його творчість і дали змогу навчатися на факультеті. 
Андрій  сподівається, що відбудеться як творча особистість, і знайдуться добрі люди, які допоможуть  адаптуватися в житті після випуску з дитячого будинку через два роки. 
Роботи 16- річного художника багато, про що можуть розповісти фізично здоровим людям про них самих. Картини Андрія Мастюха - це як своєрідне причастя, високим, прекрасним, вічним.